Yageo 9T06031A7501FBHFT
9T06031A7501FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7501FBHFT
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7501FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A7501FBHFT
QUANTITY
9T06031A7501FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7501FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7501FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7501FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7501FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7501FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7501FBHFT
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 8.5A 21MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 500MW DO35 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 36VFBGA datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC 2SMD datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 30C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
390UF 200V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf