Yageo 9T06031A7690DBHFT
9T06031A7690DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7690DBHFT
Brief Description
RES SMD 769 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7690DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A7690DBHFT
QUANTITY
9T06031A7690DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7690DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7690DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7690DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7690DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7690DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7690DBHFT
IC MOSFET PWR SW SGL 12A D2-PAK datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER LVDS DUAL DIFF 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -10V 6W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC GATE DVR 4A HIGH/LOW 14SOIC datasheet.pdf