Yageo 9T06031A7692CAHFT
9T06031A7692CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7692CAHFT
Brief Description
RES SMD 76.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7692CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A7692CAHFT
QUANTITY
9T06031A7692CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7692CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7692CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7692CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7692CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7692CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7692CAHFT
IC SHIFT REG 8BIT PISO 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 5-SO datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PLASTIC INSERT datasheet.pdf
REFLECTIVE TAPE BLUE 4.00 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf