Yageo 9T06031A76R9CAHFT
9T06031A76R9CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A76R9CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 76.9OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A76R9CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A76R9CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A76R9CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A76R9CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A76R9CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A76R9CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A76R9CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A76R9CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A76R9CAHFT
SSD 128GB SCSI datasheet.pdf
DC/DC CONVERT +/-18V 20MA 2W datasheet.pdf
IC REG CTRLR INV PWM CM 10-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Crystal 3.2768MHz 50ppm 18pF 75 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 12MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 0612 datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf