Yageo 9T06031A8060BAHFT
9T06031A8060BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8060BAHFT
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8060BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8060BAHFT
QUANTITY
9T06031A8060BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8060BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8060BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8060BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8060BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8060BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8060BAHFT
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC USB PWR SW W/BOOST CONV 10SON datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A BNCM datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf