Yageo 9T06031A8060BBHFT
9T06031A8060BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8060BBHFT
Brief Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8060BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8060BBHFT
QUANTITY
9T06031A8060BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8060BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8060BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8060BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8060BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8060BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8060BBHFT
RES SMD 33.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 24TSSOP datasheet.pdf
MODULE PROC PIC18F8680,6680,8565 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.55K OHM 1% 5W datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ABJ SWITCH 2.2MM SPDT HINGE datasheet.pdf