Yageo 9T06031A8062FBHFT
9T06031A8062FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8062FBHFT
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8062FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8062FBHFT
QUANTITY
9T06031A8062FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8062FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8062FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8062FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8062FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8062FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8062FBHFT
TVS DIODE 5.5VWM MINI3G1 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 200V 6A TO252 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf