Yageo 9T06031A8200FBHFT
9T06031A8200FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8200FBHFT
Brief Description
RES SMD 820 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8200FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8200FBHFT
QUANTITY
9T06031A8200FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8200FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8200FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8200FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8200FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8200FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8200FBHFT
IDC CABLE - MDH14K/MC14G/MDL14K datasheet.pdf
POWER SUPPLY ANALOG 28A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
D4N-4F31 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 70POS datasheet.pdf