Yageo 9T06031A8252CAHFT
9T06031A8252CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8252CAHFT
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8252CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8252CAHFT
QUANTITY
9T06031A8252CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8252CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8252CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8252CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8252CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8252CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8252CAHFT
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
FERRULE LENGTH: 18MM SILVER datasheet.pdf
RELAY SOCKET 8 PIN datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.02% 0.15W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC1734ES6 datasheet.pdf
RES 909K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf