Yageo 9T06031A82R0BBHFT
9T06031A82R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A82R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A82R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A82R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A82R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A82R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A82R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A82R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A82R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A82R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A82R0BBHFT
IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3V SSOT24-4 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 50.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf