Yageo 9T06031A84R5BAHFT
9T06031A84R5BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A84R5BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A84R5BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A84R5BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A84R5BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A84R5BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A84R5BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A84R5BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A84R5BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A84R5BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A84R5BAHFT
RES SMD 180K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CAP CER 18PF 3KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A 8SON datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1600W datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 100K 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C/SRL 1CH 10UMAX datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
END COVER ORANGE datasheet.pdf
FF STECKHUELSE2,8 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf