Yageo 9T06031A84R5CAHFT
9T06031A84R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A84R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 84.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A84R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A84R5CAHFT
QUANTITY
9T06031A84R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A84R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A84R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A84R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A84R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A84R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A84R5CAHFT
IC SWITCH SPST 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 8DIP datasheet.pdf
TOOL DIE SET ASSY 26-24AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf
CONN STRIP HEADER 3POS .100 datasheet.pdf
RES 470 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf