Yageo 9T06031A84R5DBHFT
9T06031A84R5DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A84R5DBHFT
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A84R5DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A84R5DBHFT
QUANTITY
9T06031A84R5DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A84R5DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A84R5DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A84R5DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A84R5DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A84R5DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A84R5DBHFT
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1.2 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE 9COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V datasheet.pdf
IC OP AMP LP HI SPEED 8-UMAX datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 5.65A 29 MOHM datasheet.pdf