Yageo 9T06031A8660CAHFT
9T06031A8660CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8660CAHFT
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8660CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8660CAHFT
QUANTITY
9T06031A8660CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8660CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8660CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8660CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8660CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8660CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8660CAHFT
RES 5.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL VOUT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 315 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 STR 30AU datasheet.pdf
RES SMD 0.008 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CIRCULAR CONN W/HARAX M12 L5 M datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC datasheet.pdf
33UF 200V 10X20 datasheet.pdf