Yageo 9T06031A8660DAHFT
9T06031A8660DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8660DAHFT
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8660DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8660DAHFT
QUANTITY
9T06031A8660DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8660DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8660DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8660DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8660DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8660DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8660DAHFT
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 3ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 32.5A 1.7 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -53DB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT KIT datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 10.7MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf