Yageo 9T06031A8660DAHFT
9T06031A8660DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8660DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8660DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8660DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A8660DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8660DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8660DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8660DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8660DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8660DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8660DAHFT
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DELAY LINE 1024TAP PROG 24MLF datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
2810-23 STOP PAWL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/ADJ 0.1A 8WSON datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS PIN datasheet.pdf