Yageo 9T06031A8872CAHFT
9T06031A8872CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8872CAHFT
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8872CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8872CAHFT
QUANTITY
9T06031A8872CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8872CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8872CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8872CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8872CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8872CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8872CAHFT
LOCK CLIP STANDOFF .83" 3/8"DIA datasheet.pdf
RES SMD 54.9OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 47K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
RES 133K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X3X5" 7A MED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC DAC 18BIT SPI/SRL 8-LFCSP datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 6POS datasheet.pdf