Yageo 9T06031A8872FBHFT
9T06031A8872FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8872FBHFT
Brief Description
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8872FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8872FBHFT
QUANTITY
9T06031A8872FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8872FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8872FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8872FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8872FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8872FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8872FBHFT
IC OPAMP JFET 4MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB EEPROM 14DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 132PQFP datasheet.pdf
BAG DISS CLEAR ZIP 4X6 datasheet.pdf
OSC XO 46.858016MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CABLE ASSY 20PIN DIP W/CLIP datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 14POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf