Yageo 9T06031A9090CAHFT
9T06031A9090CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9090CAHFT
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9090CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A9090CAHFT
QUANTITY
9T06031A9090CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9090CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9090CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9090CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9090CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9090CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9090CAHFT
IC ENERGY METER 24-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE DE VERT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IC LIGHT-VOLTAGE SMD SIDELOOKER datasheet.pdf
RES 1.32 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1.5W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W datasheet.pdf