Yageo 9T06031A9092CAHFT
9T06031A9092CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9092CAHFT
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9092CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A9092CAHFT
QUANTITY
9T06031A9092CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9092CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9092CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9092CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9092CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9092CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9092CAHFT
TWIST LOCK DUAL .6"DIA 2.88" L datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET SQUARE 4PC datasheet.pdf
DIODE GPP 6A 400V GPP INLINE GBU datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.05% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf