Yageo 9T06031A9310BBHFT
9T06031A9310BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9310BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9310BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A9310BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A9310BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9310BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9310BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9310BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9310BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9310BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9310BBHFT
FILTER LINE 2MH 2A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC TERM SCSI 9LINE MODE 36QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A 16TQFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS61166-446 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 47.3 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SCRAP C/O PUNCH 858927 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 250MA 1.75 OHM datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 10% 1/10W 0603 datasheet.pdf