Yageo 9T06031A9311FBHFT
9T06031A9311FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9311FBHFT
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9311FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A9311FBHFT
QUANTITY
9T06031A9311FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9311FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9311FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9311FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9311FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9311FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9311FBHFT
CONN PLUG W/DETENT 2POS .093 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
MEL/MSI CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
IC DRIVER VIDEO LPF HVSOF6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN CABLE SOCKET 4POS 0.5M datasheet.pdf
TERM BLOCK COVER datasheet.pdf
IC RELAY SP-NO 120MA SMD datasheet.pdf