Yageo 9T06031A93R1BBHFT
9T06031A93R1BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A93R1BBHFT
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A93R1BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A93R1BBHFT
QUANTITY
9T06031A93R1BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A93R1BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A93R1BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A93R1BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A93R1BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A93R1BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A93R1BBHFT
CONV DC/DC 5W 5.0VOUT 1A SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TRIMMER 350 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 16POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL M12 datasheet.pdf
CONN SSL SCKT CONTACT 1POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPTER ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.5V 10W DO213AB datasheet.pdf