Yageo 9T06031A93R1DAHFT
9T06031A93R1DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A93R1DAHFT
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A93R1DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A93R1DAHFT
QUANTITY
9T06031A93R1DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A93R1DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A93R1DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A93R1DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A93R1DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A93R1DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A93R1DAHFT
MOSFET N-CH 250V 14A I-PAK datasheet.pdf
DC-DC CONVERTR 28VDC 350W 12.5A datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN FPC TOP 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 600VAC QC TER datasheet.pdf