Yageo 9T06031A95R3CBHFT
9T06031A95R3CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A95R3CBHFT
Brief Description
RES SMD 95.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A95R3CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A95R3CBHFT
QUANTITY
9T06031A95R3CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A95R3CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A95R3CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A95R3CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A95R3CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A95R3CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A95R3CBHFT
IC 4:16 DECODER/DEMUX 24SSOP datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PROBE TEMP "K" 3000MM LEAD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.65A 130 MOHM datasheet.pdf