Yageo 9T06031A9760DAHFT
9T06031A9760DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9760DAHFT
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9760DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A9760DAHFT
QUANTITY
9T06031A9760DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9760DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9760DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9760DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9760DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9760DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9760DAHFT
IC DOWNCONV / DEMOD 68-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 216KHZ 4CH 64-HTQFP datasheet.pdf
RES SMD 5.11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6V 20% 2414 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf