Yageo 9T06031A97R6FBHFT
9T06031A97R6FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A97R6FBHFT
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A97R6FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A97R6FBHFT
QUANTITY
9T06031A97R6FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A97R6FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A97R6FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A97R6FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A97R6FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A97R6FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A97R6FBHFT
RES 30K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 18POS datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 80SQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
BUSBAR 3 PHASE 12 POLE 25X214MM datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
BS II SNGL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CHISEL 30 1.78MM datasheet.pdf