Yageo 9T08052A1020BBHFT
9T08052A1020BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1020BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1020BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1020BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1020BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1020BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1020BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1020BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1020BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1020BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1020BBHFT
RES SMD 274K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 260MA 550 MOHM datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP 1F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf