Yageo 9T08052A1073CBHFT
9T08052A1073CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1073CBHFT
Brief Description
RES SMD 107K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1073CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1073CBHFT
QUANTITY
9T08052A1073CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1073CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1073CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1073CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1073CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1073CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1073CBHFT
DIGITAL NOISE FILTER 100MHZ SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL HS 4A 8-MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR QD INV 20DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.8V 0.6A SYNC 8MLF datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK 1PHASE 40VFQFN datasheet.pdf
IC FIFO 64X36X2 15NS 132QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC FLASH MEM 4GBIT NAND 48TSOP datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 10D 2C datasheet.pdf