Yageo 9T08052A10R2CAHFT
9T08052A10R2CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A10R2CAHFT
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A10R2CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A10R2CAHFT
QUANTITY
9T08052A10R2CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A10R2CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A10R2CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A10R2CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A10R2CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A10R2CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A10R2CAHFT
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN MED 1A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf