Yageo 9T08052A10R2CBHFT
9T08052A10R2CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A10R2CBHFT
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A10R2CBHFT.pdf
Availability of 9T08052A10R2CBHFT
QUANTITY
9T08052A10R2CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A10R2CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A10R2CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A10R2CBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A10R2CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A10R2CBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A10R2CBHFT
CAP CER 270PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A 8DFN datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 600MHZ 16QSOP datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 300MA 4.31 OHM datasheet.pdf