Yageo 9T08052A10R5BBHFT
9T08052A10R5BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A10R5BBHFT
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A10R5BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A10R5BBHFT
QUANTITY
9T08052A10R5BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A10R5BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A10R5BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)