Yageo 9T08052A10R7BBHFT
9T08052A10R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A10R7BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A10R7BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A10R7BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A10R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A10R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A10R7BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A10R7BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A10R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A10R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A10R7BBHFT
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1GHZ 8SO datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 3.9M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE RA PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.2VWM 11.3VC SOD57 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf