Yageo 9T08052A1100BAHFT
9T08052A1100BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1100BAHFT
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1100BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1100BAHFT
QUANTITY
9T08052A1100BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1100BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1100BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1100BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1100BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1100BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1100BAHFT
INSRT/EXTRCT PCB 2.00" .125" BLK datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
WIRE DUCT HINGED 6' datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
IC CTRLR TOUCH SCREEN 16TSSOP datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf