Yageo 9T08052A1100CAHFT
9T08052A1100CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1100CAHFT
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1100CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1100CAHFT
QUANTITY
9T08052A1100CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1100CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1100CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1100CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1100CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1100CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1100CAHFT
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 72POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INTERMEDIATE BRACKETS SKBD 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 139MA 3.64 OHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED SHLD 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf