Yageo 9T08052A1102CAHFT
9T08052A1102CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1102CAHFT
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1102CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1102CAHFT
QUANTITY
9T08052A1102CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1102CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1102CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1102CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1102CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1102CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1102CAHFT
IDC CABLE- ASN26A/ AE26M / ASN26 datasheet.pdf
SOLDER RA FLUX 18AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
ADAPTER FOR PD6 RACEWAY BOX OWHT datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/15/135 3.5 BK datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS PUSH IN datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
390UF 450V 40X40MM 85C 10000H datasheet.pdf