Yageo 9T08052A1102CAHFT
9T08052A1102CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1102CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1102CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1102CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1102CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1102CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1102CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1102CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1102CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1102CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1102CAHFT
IC ADJ LDO/DUAL SWITCH 14-HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
PROBE PIERCING TEMP SUREGRIP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 8K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf