Yageo 9T08052A1180BAHFT
9T08052A1180BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1180BAHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1180BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1180BAHFT
QUANTITY
9T08052A1180BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1180BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1180BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1180BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1180BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1180BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1180BAHFT
MIC BOOM ANALOG NOISE CAN -52DB datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3MM RT ANG SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf