Yageo 9T08052A1182FBHFT
9T08052A1182FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1182FBHFT
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1182FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1182FBHFT
QUANTITY
9T08052A1182FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1182FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1182FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1182FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1182FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1182FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1182FBHFT
OPTICAL FIBER MANIFOLD BLACK datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 8-QFN datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf