Yageo 9T08052A11R0BAHFT
9T08052A11R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A11R0BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A11R0BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A11R0BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A11R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A11R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A11R0BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A11R0BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A11R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A11R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A11R0BAHFT
CONN SOCKET 18-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W AXIAL datasheet.pdf
IC CML POST AMP 3.2GBPS 16-MLF datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT PLUG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 100W datasheet.pdf