Yageo 9T08052A11R3BBHFT
9T08052A11R3BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A11R3BBHFT
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A11R3BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A11R3BBHFT
QUANTITY
9T08052A11R3BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A11R3BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A11R3BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A11R3BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A11R3BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A11R3BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A11R3BBHFT
TERM BLOCK CARD EDGE 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS LOW 50PPM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN 60POS PLUG W/BOSSES datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 22POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS STRGHT PIN datasheet.pdf