Yageo 9T08052A11R3DAHFT
9T08052A11R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A11R3DAHFT
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A11R3DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A11R3DAHFT
QUANTITY
9T08052A11R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A11R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A11R3DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A11R3DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A11R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A11R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A11R3DAHFT
IDC CABLE - MSD14K/MC14M/MSD14K datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 141MA 20 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf