Yageo 9T08052A1200CAHFT
9T08052A1200CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1200CAHFT
Brief Description
RES SMD 120 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1200CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1200CAHFT
QUANTITY
9T08052A1200CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1200CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1200CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1200CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1200CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1200CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1200CAHFT
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HDR SHROUD 60PIN RT ANG WW datasheet.pdf
RES SMD 0.649 OHM 1% 2W 4527 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
SOLDERING IRON HOLDER GENERIC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf