Yageo 9T08052A1202BAHFT
9T08052A1202BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1202BAHFT
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1202BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1202BAHFT
QUANTITY
9T08052A1202BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1202BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1202BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1202BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1202BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1202BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1202BAHFT
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 16SGL 3.18MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1A 240 MOHM SMD datasheet.pdf
SLEEVE T JACK BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 820 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf