Yageo 9T08052A1212DAHFT
9T08052A1212DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1212DAHFT
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1212DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1212DAHFT
QUANTITY
9T08052A1212DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1212DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1212DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1212DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1212DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1212DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1212DAHFT
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf