Yageo 9T08052A1213DBHFT
9T08052A1213DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1213DBHFT
Brief Description
RES SMD 121K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1213DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1213DBHFT
QUANTITY
9T08052A1213DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1213DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1213DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1213DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1213DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1213DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1213DBHFT
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN TRAY ASSEMBLY W/6 FANS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
IP67 MNT HARDWARE KIT TYPE D datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
8329-3 CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 500MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf