Yageo 9T08052A1271DBHFT
9T08052A1271DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1271DBHFT
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1271DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1271DBHFT
QUANTITY
9T08052A1271DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1271DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1271DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1271DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1271DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1271DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1271DBHFT
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND BAY SOLDER datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO213AA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
HI-RES LENS 6MM datasheet.pdf