Yageo 9T08052A12R7DAHFT
9T08052A12R7DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A12R7DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A12R7DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A12R7DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A12R7DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A12R7DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A12R7DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A12R7DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A12R7DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A12R7DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A12R7DAHFT
IC ADC 13BIT SPI 1CH 100K 8-MSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 14W datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
FITTING INSIDE CORNER T130 OWHT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 6V datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M20 4-20MA datasheet.pdf
BOARD DEMO LIN-MCM FOR ATA6612 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 200MA 450 MOHM datasheet.pdf