Yageo 9T08052A12R7FBHFT
9T08052A12R7FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A12R7FBHFT
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A12R7FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A12R7FBHFT
QUANTITY
9T08052A12R7FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A12R7FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A12R7FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A12R7FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A12R7FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A12R7FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A12R7FBHFT
CAP ALUM 56UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 3V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 170MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LIMIT & ENCLOSED EX TYPE SW datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 19PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf