Yageo 9T08052A1302CAHFT
9T08052A1302CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1302CAHFT
Brief Description
RES SMD 13K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1302CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1302CAHFT
QUANTITY
9T08052A1302CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1302CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1302CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1302CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1302CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1302CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1302CAHFT
RES 1.3 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED DISP 14SEG .56" 625NM RED CA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 25POS TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf